Yangın bölgesine giden İçişleri Bakanı Soylu, isim vermeden Şahan Gökbakar’a yüklendi

0

Muğla’nın Marmaris ilçesinde değişik noktalarda devam eden orman yangınıyla savaşım 2’nci gününde… Havanın aydınlanmasıyla yangına havadan müdahale tekrardan başladı.

Bölgede bazı araştırmalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yürütülen çalışmalarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Türkiye her meselesini yönetebilecek kudrete haiz bulunduğunu ifade eden Bakan Soylu, isim vermeden toplumsal medyadan yangınla ilgili paylaşımlarıyla gündem olan Şahan Gökbakar’a da yüklendi.

Bakan Soylu yapmış olduğu açıklamada “Sele gideriz yanlış bilgilerle vatandaşımızı yanıltmaya, meseleye yardımcı olmaktan ziyade bu meseleden nasıl bir karmaşıklık ve kaos oluşturabilirim düşüncesinde anlayışla karşı karşıyayız. Helikopter uçarken helikopterin altında ‘burada helikopter yok, hava aracı yok’ diye beyanlarda bulunanların ne yapmak istediklerini, vazifelerinin ve görevlerinin ne olduğunu bilmiyorum” ifadelerine yer verdi.

Marmaris’te çıkan orman yangını sonrası toplumsal medya hesabından bir paylaşım icra eden Gökbakar, şu satırlara yer vermişti: “Bakın henüz hava aydınlık iken bu halde yanan bir yangın… Havadan uçakla müdahale edilir mi? Edilir! Nerede bu uçaklar? Uçaklar nerede? Bu yangın yine o adar büyük bir alanı yok edecek ki! Yazık! Kış boyu bu anı söyledim. Nerede bu uçaklar?”

Olgun Kızıltepe
Olgun Kızıltepe
[email protected] Haberler.com – Politika

Süleyman Soylu Şahan Gökbakar Politika Güncel Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.