Yangın bölgesine giden Bakan Soylu, CHP’li başkanla ilgili soruya bir fazlaca sert çıktı: Çöp otomobiline baksın

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’teki yangını söndürme çalışmalarını yakından takip ederken gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

Bakan Soylu, Muğla Marmaris’teki orman yangınlarıyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, Bu tip yangınlar tam sönmeden ‘denetim altına alındı’ cümlesini söylemek risklidir. Zira rüzgarı var, değişik bir yerden tekrardan başlaması var” dedi.

Bakan Soylu, orman yangınının sürdüğünü kaydederek, “Sayın bakanımız da burada, Tarım Bakanımız… Gayet müdahale ediliyor. Bu tip yangınlar tam sönmeden ‘denetim altına alındı’ cümlesini söylemek risklidir. Zira rüzgarı var, değişik bir yerden tekrardan başlaması var. Onun için tamamen sönmesi sonrasında söylenebilir” diye konuştu.

Bakan Soylu’ya “CHP’li belediye başkanının ‘Gece görüşlü helikopterler envanterde yok’ açıklaması var, bununla ilgili ne söylemek istersiniz?” sorusu yöneltildi. Bakan Soylu, “Hangi CHP’li belediye başkanı?” diye sordu. Gazeteci ise “Marmaris Belediye Başkanı” karşılığını vermesi üzerine Bakan Soylu, “Çöp otomobiline baksın” yanıtını verdi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Maalesef ki yangında 24 saat geride kaldı. Dün karanlık bastırmadan alevlere müdahale edebilmek için bölgeye gece görüşlü helikopter desteği istemiştik. Öğrendik ki envanterde yokmuş.” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Soylu'yu kızdıran CHP'li Belediye Başkanı sorusu: Çöp arabasına baksın

ANKA / Politika

Süleyman Soylu Marmaris Erbil Politika Güncel Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.