Umut Özdağ 6’lı masaya resmen ileti verdi: Mansur Yavaş aday gösterilmezse ben olurum

0

Sığınmacılara yönelik sivri çıkışlarıyla sık sık gündeme gelen Zafer Partisi lideri Umut Özdağ, Oğuzhan Uğur’un sunmuş olduğu Mevzular Açık Mikrofon programına konuk oldu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özdağ, kendisine yöneltilen sorulara da yanıt verdi. Özdağ, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin suali çarpıcı ifadelerle yanıtladı.

Özdağ, kendisinin aday olup olmayacağı ile ilgili soruya “Eğer Mansur Yavaş’ın kazanma şansına sahip olsaydım hiç düşünmeden aday olurdum. Ama bugün Mansur Yavaş’ın gerekçesi ne olursa olsun kamuoyunda en fazla desteği alan kişi olduğu net bir durum. Biz 6’lı masaya Mansur Bey’i aday gösterin, biz de destekleyelim dedik. Hala 6’lı masadan bir cevap çıkmadı, biz de cevap çıkmasını bekliyoruz.” yanıtını verdi.

Mansur Yavaş hakkında çarpıcı ifadeler kullanan Özdağ, “Mansur Bey’in ‘aday değilim’ dediği doğru değil. Bu konuda bildiklerimi kamuoyuyla paylaşmak için ortamın çok erken olduğunu düşünüyorum. Ama Mansur Bey ‘aday değilim’ demedi. Bir süreç var, hala işliyor. Biz de Zafer Partisi olarak bu süreç bitmeden herhangi bir yeni değerlendirme yapmayacağız, o pozisyonda duruyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Zafer Partisi’nin bir aday çıkarıp çıkarmayacağı ile ilgili ise Özdağ “Mansur Bey aday olmaz ve ortaya bir şike aday çıkarsa Erdoğan’a karşı, Zafer Partisi hala aday gösterme hakkını saklı tutuyor.” ifadelerini kullandı.

Umut Özdağ Politika Güncel Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.