Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğuna yönelik saldırıya Fransa’dan kınama geldi

0

Fransa‘nın başkenti Paris‘teki Boulogne-Billancourt’ta bulunan Türkiye Başkonsolosluğu’na 11 Mayıs’ı 12 Mayıs’a başlamış olan gece mahalli saatle 02.00 sularında kimliği belirsiz şahıs yada kişilerce el yapımı bomba (EYP) ile hücum düzenlenmiş, başkonsolosluk binasının duvarında ve camlarında hasar meydana gelmişti.

FRANSA’DAN KINAMA GELDİ

Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamada, “Çarşamba gecesi geç saatlerde Türkiye’nin Boulogne-Billancourt’taki Başkonsolosluğuna yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Konu hızla İçişleri ve Adalet Bakanlıklarının ilgili birimlerine iletildi ve hükümet, durumu azami dikkatle izlemeye devam edecek” ifadeleri kullanıldı.

Diplomatik yerleşkelerin güvenliğinin son aşama ciddiye alındığı vurgulanan açıklamada, Türk Büyükelçiliği ve Büyükelçilik Konutunun hususi koruma tedbirlerinden yaralandığı kaydedildi.

SALDIRIYI ÜSTLENEN OLMADI

Olayda yaralanan olmazken, Paris polisi saldırıda kullanılan patlayıcının türünü saptamak ve failleri yakalamak için geniş çaplı emek harcama başlatmıştı. Saldırıyı üstüne alan olmadı.

İhlas Haber Ajansı / Politika

Türkiye, Fransa, Mayıs, Paris, Politika, Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.