Toprak ve Burak Sergen’in oyuncu babaları Semih Sergen yaşamını yitirdi

0

Sinema, tiyatro ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen, uzun süredir yaşamış olduğu Bodrum’da 91 yaşlarında hayata gözlerini yumdu. Burak Sergen ve Toprak Sergen babası olan Semih Sergen’in cenaze töreniyle ilgili aile tarafınca izahat yapılacağı açıklandı.

BURAK SERGEN: CANIM BABACIM ELVEDA

Babasının ölüm haberiyle yıkılan oyuncu Burak Sergen ise toplumsal medyahesabından duygusal bir paylaşım yapmış oldu. Instagram hesabından babasıyla bir fotoğrafını gösteren Sergen, “Canım babacım elveda” notunu yazdı.

Toprak ve Burak Sergen'in oyuncu babaları Semih Sergen hayatını kaybetti

SEMİH SERGEN KİMDİR?

11 Mayıs 1931 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Semih Sergen, gençlik yıllarında marangozluktan boyacılığa kadar çeşitli işler yapmış oldu. Tiyatro sevgisi çocukluklarında oluşan Sergen, okumuş olduğu okulun tiyatro kolu başkanı oldu. Ailesinden gizli saklı konservatuvar sınavına giren Sergen, 1949’da Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nurettin Sevin, Mahir Canova, Cüneyt Gökçer benzer biçimde ustaların talebesi oldu. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümünü birincilikle bitirdikten sonrasında birçok mühim karakteri canlandırdı.

Tiyatroda 100’ün üstünde oyunda başrolde yer edinen sanatçı, 40’ın üstünde oyunu sahneye koydu. Oyunlarını toplamış olduğu 11 kitabı ve 17 de şiir kitabı bulunan Sergen, Türkiye’de ilk 45’lik şiir plağını o hazırladı. 1958 senesinde ‘Duvaklı Göl’ adlı filmle Yeşilçam’a adım attı. Kendisi benzer biçimde tiyatrocu olan Burak Sergen ve Toprak Sergen kardeşlerin babası olan sanatçı, Bodrum’da yaşıyor, kendi ismiyle kurduğu Semih Sergen ve Dostları Tiyatrosu’nu yönetiyordu.

Usta sanatçı Semih Sergen hayatını kaybetti

Bodrum Magazin Güncel Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.