Sürpriz gelişme! Daha iPhone 14 çıkmadan iPhone 15 Pro’nun özelliği ortaya çıktı

0

iPhone 13 ailesini geride bıraktığımız eylül ayında tanıtan Apple, iPhone 14 için çalışmalara başladı. Sızıntılarda iPhone 14 ailesinde köktencilik değişikliklerin olacağı öne sürüldü. Ancak iPhone 15 bugüne dek oldukça azca konuşuldu. Analist Jeff Pu’nun raporu ile beraber bu durum birazcık bozuldu. Pu, iPhone 15 Pro modellerinde haiz olacağını iddia etmiş olduğu özelliği paylaştı.

iPHONE 15 PRO MODELLERİNİN KAMERASINA YENİ YETENEK

Analist Jeff Pu, iPhone 15 Pro modelleri 5x optik yakınlaştırma yapabilen bir periskop lens ile geleceğini iddia etti. Yani iPhone 15 Pro modelleri, Android işletim sistemine haiz bir çok rakibi benzer biçimde periskop kamera kabiliyetine haiz olacak.

iPhone 15 Pro

“APPLE, LANTE OPTİCS İLE GÖRÜŞÜYOR”

Analiste bakılırsa, iPhone 15 Pro’larda kullanılacak periskop lenslerin ana tedarikçisinin Lante Optics olması umut ediliyor. Apple ile Lante Optics’in görüşmelerde bulunmuş olduğu söylenirken, teknoloji devinin bileşen numuneleri almış olduğu ve nihai kararın Mayıs ayına kadar verilmesi gerektiği de analistin raporundaki iddialar içinde.

Bileşenlerin onaylanması durumunda Apple’ın iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max olarak adlandırılması beklenen üst düzey iPhone modellerinde periskop lense yer vereceği açıklandı.

iPHONE 15 NE ZAMAN ÇIKACAK?

iPhone 15 serisinin 2023 senesinde piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Diş dolgusu yaptırmak isteyen kadın dişçi koltuğunda hayatının şokunu yaşadıDiş dolgusu yaptırmak isteyen hanım dişçi koltuğunda yaşamının şokunu yaşadı
Çocuğunuzla bağınızı kuvvetlendirecek yeni aktivite trendleri!Çocuğunuzla bağınızı kuvvetlendirecek yeni aktivite trendleri!
Deyim yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü! Deyim yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü! “Sinir bozucu”

Leave A Reply

Your email address will not be published.