Süper Lig şampiyonluğundan nerelere! Küme düşen Bursaspor tarihinde ilki yaşadı

0

Spor Toto 1. Lig’de küme düşen son takımlar belli oldu. Kocaelispor, Menemenspor ve Balıkesirspor’un peşinden Bursaspor da 1. Lig’e veda etti. Bir zamanlar Süper Lig’de fırtınalar estiren yeşil-beyazlılar kulüp tarihinde bir ilki yaşadı.

İLK KEZ 3. KADEMEDE MÜCADELE EDECEK

NTV Spor‘da yer edinen habere bakılırsa, 1963’te kurulan Bursaspor gelecek sürem tarihinde ilk kez üçüncü kademede savaşım edecek. Kurulduktan sonrasında 1963-1967 yılları arasına ikinci kümede savaşım eden Bursaspor’un Süper Lig’deki macerası 1967-68 sezonunda başladı. Birinci kademeye yükseldikten sonrasında 38 sürem aralıksız burada savaşım veren Bursaspor, 2003-04 sezonunda Gheorghe Hagi yönetiminde 1. Lig’e düşmüştü. Yeşil-beyazlılar tarihinde ilk kez o sürem küme düştü.

SÜPER LİG’DE ŞAMPİYONLUK YAŞAYAN 5. TAKIM

1. Lig’de geçirdiği iki sezonun peşinden 2006-07 sezonuyla beraber Süper Lig’e geri dönen Timsah, 2009-10 sezonunda şampiyon olmuş ve Türkiye’nin şampiyonluk yaşayan beşinci ekibi unvanını almıştı. 2018-19 sezonunda Süper Lig’den düşen Bursaspor son üç sezondur 1. Lig’de savaşım ediyordu. Bu sürem 1. Lig’e veda eden Bursaspor tarihinde ilk kez üçüncü kademeye düştü. Bursaspor kurulduğundan bu yana 50 sürem Süper Lig, 8 sürem ise 1. Lig’de savaşım etmişti.

Haberler.com – Spor

TFF 2. Lig, Süper Lig, Bursaspor, Spor, Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.