SPOR Şampiyon Trabzonspor kupasına kavuştu

0

SPOR Şampiyon Trabzonspor kupasına kavuştu

Selay SAYKAL – Salim SARIKOÇ / TRABZON,(DHA)- Süper Lig’de şampiyonluğunu duyuru eden Trabzonspor, Medical Park Stadyumu’nda düzenlenen görkemli törenle şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu’nda ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu duyuru eden Trabzonspor, kupasına kavuştu. Bordo-mavililer denizde yüzlerce kayık ve geminin eşliğindeki ‘Şampiyonların filosu’ ile taraftarı denizden selamladıktan sonrasında üstü açık otobüsle, konvoylarla kutlamaların yapılacağı stadyuma geldi. Saat 16.00’da kapılarını açan Medical Park Stadyumu’nda akın eden taraftarlar kalabalıklık oluşturdu. Saat 18.00’de süregelen kutlamalarda sahanın ortasına kurulan dev platformda sahne alan Bilal Hancı, DJ Burak Yeter, Ezgi Eyüpoğlu, İbrahim Can, İhsan Eş, Kadr, Mero, Mustafa Topaloğlu, Nazlı Hacıalioğlu, Özkan Meydan, Sedat Keskin, Seren Uzun ile Yener Çevik benzer biçimde sanatçı ve müzisyenler şarkılarıyla tribünleri dolduran taraftarları coşturdu. Sahne performanslarının arkasından sahaya çıkan kasketliler horon ekibi, Kuzeyin Uşakları Halk Oyunları Topluluğu ve kolbastı ekibi bölgesel danslarıyla tribünleri şenlendirdi.

ŞAMPİYONLUK FORMASI SERGİLENDİ

Şampiyon takımın oyuncuları, meşalelerle çevrelenen Zafer Yolu’ndan seçtikleri şarkılar eşliğinde dans ederek platforma çıktı. Ülkelerinin bayraklarını sırtlarına bağlayan futbolcular, şampiyonluğa hususi olarak üretilen gold rengi armalı, üstünde sonsuzluk işareti bulunan ve ‘2021-22 Sezonu Şampiyonu Trabzonspor’ yazan şampiyonluk formasını giyerek sergiledi.

BAKASETAS VE SIOPIS SİRTAKİ OYNADI

Bordo mavili takımın sevilen oyuncularından Manolis Siopis ve Anastasios Bakasetas, Zafer Yolu’ndan yürürken Yunan ezgileri eşliğinde sirtaki oynadı. Takımın öteki Yunan oyuncusu Siopis de ufak kızını kucağına alıp sirtaki oynayarak taraftarlardan alkış aldı.

Ligin 34’ncü haftasında Adana Demirspor maçında sakatlanan ve ameliyat olan Bruno Peres, Zafer Yolu’nda koltuk değnekleriyle yürüdü. Trabzonspor’da ikinci kez aktarma olan ve şampiyonluk coşkusunu yaşayan Yusuf Erdoğan da Zafer Yolu’ndan ufak oğluyla beraber taraftarları selamlayarak geçti.

EDGAR IE DE TAKIM ARKADAŞLARINA EŞLİK ETTİ

Süper Lig’in 18’inci haftasında yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle sezonu kapatan ve sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Edgar Ie de şampiyonluk kutlamalarına katılarak şampiyon ekibe birlikte rol aldı. Trabzonspor’un başarı göstermiş oyuncusu Edin Visca ufak kızını kucağına alarak Zafer Yolu’ndan geçti. Genç transferlerden Enis Destan, İzmir Marşı eşliğinde yürürken stadı dolduran taraftarlar marşa coşkuyla birlikte rol aldı.

HAMSIK, BAKASETAS VE SIOPIS SAÇLARINI BORDO MAVİYE BOYADI

Fode Koita da oğlu Koita Junior ile beraber dans ederek taraftarın gönlünü çeldi. Süper Lig’in 11’inci haftasında yaşamış olduğu sakatlığı sebebiyle uzun süredir tedavi gören ve 1 hafta ilkin şampiyonluk kutlamaları için dönen Gervinho, Zafer Yolu’nda yürürken coşkusuyla karşılandı. Takımın sevilen oyuncularından Vitor Hugo da kızı ve oğluyla beraber dans ederek taraftarları selamladı.

Trabzonspor’un başarı göstermiş kalecisi Uğurcan Çakır da oğluyla beraber taraftarın coşkulu tezahüratları eşliğinde ekip arkadaşlarının yanına geçti. Şampiyonluk kutlamaları için saçlarını bordo maviye boyatan yıldız oyuncular Hamsik, Siopis ve Bakasetas taraftara sürpriz yapmış oldu.

AVCI’NIN GÖZLERİ DOLDU

Futbolcuların arkasından Trabzonspor A ekip teknik heyeti de kupa töreni için platforma çağrı edildi. Şampiyon takımın hocası Abdullah Avcı Zafer Yolu’na çıkıp tribünleri dolduran binlerce taraftarı selamlarken duygularını gizleyemedi. Gözleri dolan Avcı taraftarları selamlayarak şampiyon oyuncularına birlikte rol aldı.

Trabzonspor Asbaşkanı Ertuğrul Doğan ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da, coşkulu tarafların alkışları eşliğinde futbolcuların ve teknik ekibin yanına geçerek taraftarlarla şampiyonluk mutluluğunu paylaştı.

AHMET AĞAOĞLU: BİZİ AYAKTA ALKIŞLAYACAKSINIZ DEMİŞTİM

Platformda konuşma icra eden Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ‘3 yıl sonrasında bizi ayakta alkışlayacaksınız demiştim. Lütfen ayağa kalkın ve bizi alkışlayın. İyi günümüzde, fena günümüzde hatta en fena günümüzde bizlere en büyük destek ve en büyük güç siz oldunuz. Ezberleri bozan, inadıyla, azmiyle zafere ulaşan bu takımın arkasındaki en büyük güç sizsiniz sağ olun var olun’ dedi.

Taraftarların tezahüratları sebebiyle konuşmasına ara veren Ağaoğlu’ndan mikrofonu alan kaleci Uğurcan Çakır taraftarlara ‘üçlü’ çektirdi.

“EZBERİ BOZDUK, DEVAMI GELECEK”

Konuşmasına kalmış olduğu yerden devam eden Ağaoğlu, “Bu süreçte sıkıntılı yerde başladık fakat hiçbir süre için kendi yanlışlarımızı kendi hatalarımızın üstünü örtmek camiamızın dikkatlerini başka noktaya çekmek için bunun kabahatini ne başka şahıs kurum ya da başka takımlara yönelttik. Hatalar ve hatalar bizimdi. Sizlerden aldığımız destekle bu yanlışlardan dönmesini bildik. Bizler bu takımın hizmetçisiyiz, buraya hizmet için geldik.Bugün burada en büyük hisse sahibi olan kurucularımız,önceki dönem başkanlarımız önceki dönem yöneticilerimiz, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktörümüz Abdullah Avcı, teknik heyetimiz, gözümüzün bebeği inançla ezber bozarak bizlere bu tabloyu yaşatan futbolcularımız, teknik ekibimiz, sıhhat ekibimiz, şoförümüz, aşçılarımız, garsonlarımız, medya ekibi, yönetimsel personelimiz hepsinin büyük emeği var. Hepsine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Kenetlendik yan yana geldik omuz omuza büyük bir savaşım verdik ve bugün bu zafer tablosunu yaşıyoruz. En ufak bireyden 90 yaşındaki dedemize, ninemize kadar dünyanın dört bir yanında büyük bir coşkuyla ve sabırla Trabzonspor’umuzun kupayı kaldırmasını bekleyen içindeki o ateş asla sönmeyen büyük Trabzonspor taraflarımıza teşekkür etmek isterim. Trabzonspor küllerinden hayata merhaba dedi dediler. Küllerimizden doğan halimiz buysa, kor ateş benzer biçimde yanan halimizi düşünün bir de. O ateş asla sönmedi. Şaşılacak bir şey yok. Ezberi bozduk, devamı gelecek. Emeği geçen her insana büyükşehir belediye başkanımıza, Ortahisar Belediye Başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, destek veren her insana teşekkür ederiz. İlk kez bu şekilde bir topluluğa bu şekilde hitap ediyorum. Unutmuş olabilirim hakkınızı helal edin? diye konuştu.

Başkan Ağaoğlu’nun konuşmalarının arkasından Trabzonspor yönetim kurulu üyelerinin de anons edilerek platforma geçmesiyle beraber seremoni başladı. Trabzonspor’a merasim için sponsor olan Trabzonspor eski yöneticisi Nevzat Aydın’ın şirketinin çalışanları eşliğinde Süper Lig şampiyonluk kupasını platformda bulunan alana yerleştirdi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Servet Yardımcı, şampiyon takımın oyuncularına madalyalarını takarken Abdullah Avcı’nın madalyasını boynuna başkan Ağaoğlu taktı.

ŞAMPİYON TRABZONSPOR KUPASINI KUCAKLADI

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu’nun şampiyonluk kupasını Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’in elinden alarak takımın kaptanı Uğurcan Çakır’a verdi. Bordo mavili takımın oyuncuları şampiyonluk kupasını büyük bir sevinçle kaldırdı. Kupa töreninin arkasından gökyüzüne yüzlerce havai fişek atılırken, sema aydınlandı.

Lazer şov ve ışık gösterilerinin arkasından sahaya inen Trabzonspor yönetimi, A ekip oyuncuları ve teknik kurul, stadyumu dolaşarak şampiyonluk kupasını taraftarlarına taşıdı.

Kupa seremonisinin arkasından kutlamalar DJ Burak Yeter ve Demet Akalın’ın sahne performanslarıyla bitti.

(FOTOĞRAFLI)

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Spor, Güncel, Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.