Son Dakika: Türkiye’nin önde gelen seslendirme sanatçılarından Sungun Babacan yaşamını yitirdi

0

Türkiye’deki en mühim seslendirme sanatçılarının başlangıcında gelen Sungun Babacan, İstanbul’da yaşamını yitirdi. 63 yaşlarında hayata gözlerini yuman Babacan’ın ölümü sevenlerini yasa boğdu. Usta ismin bir süredir rahatsızlığı sebebiyle tedavi görmüş olduğu öğrenildi.

“TÜM SEVENLERİNİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Oyuncular Sendikası’nın Twitter hesabından meydana getirilen paylaşımda “Seslendirme mesleğinin efsane isimlerinden, değerli ustamız ve üyemiz Sungun Babacan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerinin ve seslendirme camiamızın başı sağ olsun” ifadelerine yer verildi.

Usta sanatçının kati ölüm sebebi ve cenaze programı hemen hemen netlik kazanmadı.

Son Dakika: Türkiye'nin önde gelen seslendirme sanatçılarından Sungun Babacan hayatını kaybetti

SUNGUN BABACAN KİMDİR?

5 Ekim 1958 tarihinde dünyaya gelen Sungun Babacan, lisans eğitimini ise İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Seslendirme çalışmalarına TRT’de başlamış olan Sungun Babacan, bu zamana kadar birçok projede seslendirme sanatçısı olarak vazife aldı. Başarılı seslendirme sanatçısı Sungun Babacan ek olarak Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde seslendirme üstüne eğitimler verdi.

Başta Tom Cruise olmak suretiyle birçok beyaz perde filmi ve tv dizisinde meşhur sanatçıların seslendirmesini yapmış oldu. 2012-2015 yılları aralığında Kanal D ekranlarında mimar Selim Yuhay’ın sunuculuğunu yapmış olduğu “Evim Şahane” programının dış sesi oldu. Ardından aynı program 2016 yılı eylül ayından itibaren TV8 ekranlarında gene mimar Selim Yuhay’ın sunuculuğunu yapmış olduğu ve anlatımlarını Sungun Babacan’ın yapmış olduğu “Güle Güle Oturun” adı ile devam etti.

Son Dakika: Türkiye'nin önde gelen seslendirme sanatçılarından Sungun Babacan hayatını kaybetti

Son Dakika: Türkiye'nin önde gelen seslendirme sanatçılarından Sungun Babacan hayatını kaybetti

Olgun Kızıltepe

Hollywood Magazin Kültür Sanat Güncel Haberler Son Dakika

Leave A Reply

Your email address will not be published.