Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sığınmacı mesajı: Asla geri itmeyiz

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sığınmacı mesajı: Asla geri itmeyiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyleki:

“Genel merkezimizle il ve ilçe teşkilatlarımızla seferberlik ruhuyla çalıştığımızda milletimizin gönül kapılarının bizlere açık bulunduğunu gördük. Bu tempoyu düşürmeden yeni vasıta ve yöntemlerle sürdürerek çalışmalarımızı 2023 Haziranı’na kadar sürdüreceğiz. 1 senelik süreyi en güzel şekilde değerlendirerek 16’ncı zaferimize ulaşacağız.

Her seçim önemlidir, her seçim tarihidir, her seçim kritiktir. 2002 Kasım seçimleri zamanı bir dönüm noktasıydı. 2007 seçimleri vesayetle mücadelemizde yeni bir safhaya geçmemizi sağlamıştı. 2011 seçimleri yapıt ve hizmet siyasetimizi zirveye taşımıştı. 2015 seçimleri eski günlere dönmek isteyenlerle hesaplaşmaya dönüşmüştü. 2018 seçimler darbe teşebbüsü ve yeni yönetim anlayışıyla girdiğimiz imtihandı. 2023 seçimleri de hem ülkemizin AK Parti hükümetleri dönemindeki kazanımlarının muhasebesi hem de 2053 vizyonumuzun habercisi olarak tarihe nakşedilecektir.

“2023’ÜN FARKI BURADAN GELİYOR”

İlk işareti 2008 finans kriziyle başlamış olan, salgınla büyük merhaleye ulaşan sarsıntıya Rusya-Ukrayna savaşı da katıldı. Tehditler yanında mühim fırsatlar da çıkardı. Ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma yardımıyla pek fazlaca imtihanı verdik. Milli iradenin üstünlüğünü tesis ettik. Ülkemizin geri kalmışlığını kaldıracak yapıt ve hizmetleri hayata geçirdik.

Şimdi tüm bu emeklerin, mücadelelerin, fedakarlıklarının aslolan meyvesini toplayacağımız bir devrin eşiğindeyiz. 2023 seçimlerinin öncekilere nazaran farkı buradan geliyor. Bu seçim AK Parti için, Tayyip Erdoğan için değil, Türkiye için önemlidir. Türkiye’nin gelişmekte olan zincirini kırıp dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesi 2023 seçimlerine bağlı.

KILIÇDAROĞLU’NA SIĞINMACI TEPKİSİ

Muhalefet tarafının ülkemize tek taahhüdü ülkemizi 20 yıl öncesine götürmek. Kılıçdaroğlu karşıcılık adına yeni ve daha iddialı bir hedef ortaya koydu. Kavga etmeye geldiğini açıkça söylemiş oldu. Bu zatın eleştirilerine bakıyor, gerektiğinde hak etmiş olduğu cevabı veriyoruz. Uzunca zamandır bu zatın söyledikleri yalan, yanlış.

Dün Meclis’te çıkmış, ‘Tayyip Erdoğan Suriye meselesini BM’de dile getirdi mi’ diye soruyor. Bu zat hiçbir BM toplantısını takip etmemiş. Bunların gözü var görmez, kulağı var duymaz. ‘Tayyip Erdoğan bu meseleyi Avrupalılarla asla konuşmadı’ diyor.

Devlet yönetmek adına tek bilmiş olduğu şey, hastanelerinde insanların rehin kalmış olduğu, emekli maaşlarını ödeyemeyecek hale gelen SSK Genel Müdürlüğü’dür. Bürokratik kariyeri ülkemizin en büyük utanç kaynağından birisidir. PKK’sından FETÖ’süne, DHKP-C’sine kadar ülkemizle ve bölgemizle ilgili tüm internasyonal güçlerin maşalığını yaptığının şahidiyiz.

Ankara’dan İstanbul’a teröristlerle yürüdüğünü görürsünüz, çadır kurduğunu görürsünüz. Tüm bu teröristlere yandaşlarıyla cenaze törenlerine katıldığını görürsünüz. Bu tür insandan daha başka ne beklenir.

Hiçbir terör örgütüne, Türkiye düşmanına kullanmadığı ifadelerle bizlere saldırmayı politika sayana bu zata Parti Sözcümüz lüzumlu cevabı verdi.

Bunun haricinde ‘Ya bana katılın, ya önümden çekilin’ açıklamasını değişik yere koyuyorum. Ülkemizi kalkındırmak için gerektiğinde yedi düvelle kavga ettik. Milletin emanetine sahiplenmek için canımız pahasına savaşım ortaya koyduk. FETÖ’cüler kaldığımız yeri bombalamadılar mı? Korumalarımızı şehit etmediler mi? Biz Atatürk Havalimanı’na geldiğimizde Bay Kemal, FETÖ’cülerin desteğiyle çıkıp gitti. Bu bu şekilde ürkek, korkak, pısırık, zavallı birisidir. ‘Yeri geldi vesayet odaklarıyla, yeri geldi terör örgütleriyle kavga ettik’ diyor. Biz ettik biz, sen edemezsin.

Gün oldu Türkiye’nin bağımsızlık ve istikbaline kast eden şer güçleriyle savaşım ettik. Bürokratik oligarşiyle de savaşım ettik. İnsanımıza tepeden bakan, milletimizi aşağılayan elitist zihniyetle de kavga ettik. 15 Temmuz gecesi korkaklar kahvesini yudumlarken biz milletimizle hainlerle savaşım ettik.

Millete ve memlekete hizmet yolculuğumuzda hukuk katliamlarına, haksızlığa maruz kaldık. Bu kutlu mücadelenin hiçbir safhasında milletin emanetine gölge düşürmedik. Vatanımızın bekasına, milletimizin huzuruna, insanımızın birlik, beraberliğine halel getirmedik.

“MİLLETLE KAVGA ETMEYE GELİYOR”

Bunlar kimle kavga etmeye geliyor? Bunların kimlerle kavga etmeye geldiği açık. Bunlar milletle kavga etmeye geliyor. Milletin hak ve özgürlükleriyle kavga etmeye geliyor. bunlar ülkemizin başını bölgesinde ve dünyada eğecek kepazelikler için geliyor. milletin başına bela olmaya geliyor. Buna izin vermeyeceğiz. Bunların yılan dillerinin, düzmece sözlerinin arkasındaki gerçek niyetlerini göstererek tamamını Allah’ın izniyle sandığa gömeceğiz.

6’LI İTTİFAK

Masa diye kurmuş oldukları 6 benzemez ittifakı titremeye, dökülmeye başladı. Ortak aday belirleyemeyenlerin ülkenin tehlikeli sonuç meselelerinde kesin tutum koyamayacaklarını görmek için allame olmaya gerek yok.

Kimi çıkıyor iftihar meselesi eserlere çatıyor, diğeri çıkıyor gençlerin giyim ve eğitim haklarına saldırıyor. Kimi çıkıyor sığınmacı düşmanlığı üstünden nefret suçları işliyor. Kimi çıkıyor kibriyle, hırsıyla herkesi ötekileştiriyor. Kimi çıkıyor kabiliyetsizliğini başkalarına kabahat atarak gizlemeye çalışıyor. Kimi çıkıyor siyasal ve ekonomik krizlerin ateşiyle yanan dünyada ülkemize köstek oluyor.

“ASLA GERİ İTMEYİZ”

Devletimizde şu anda göçmen olarak bulunan bu insanları biz ne Bay Kemal’in dedikleriyle ne yandaşlarıyla bu ülkede bu görevde olduğumuz sürece asla geri itmeyiz. Bay Kemal senin dün söylediğin bugün yoktur. Ama biz değişik bir medeniyetten geliyoruz.

Kapılarımızı iyi mi açtıysak, aynı şekilde korumaya devam edeceğiz. Bu kardeşlerimizden kendi tasarruflarıyla, kendi inisiyatifiyle dönmek isteyen olursa dönecektir. Ama biz asla silahla düşmana teslim etmeyiz. Allah’ın izniyle siz bu kardeşlerimizi geri gönderemeyeceksiniz. Bunu öğrenen, bilen, duyan gerek Suriyeli, Iraklı, Afgan bir gönül huzuru içine giriyorlar.

Büyükşehir belediyelerinde neler yaptın bunu anlat. Şunu yaptık de. Yok. Bunlar yalnız yapılanları hakaretle vs. eleştirmektir. Bu eserlerle kalmıyoruz, bir taraftan otoyollarımızı devam ettiriyoruz, tünellerimizi devam ettiriyoruz, yolumuza devam edeceğiz.

Her seçim yeni bir başlangıçtır. Önümüzdeki seçimi de hep birlikte yeni başlangıç haline getireceğiz. Ülkemizin asırlık meselelerini iyi mi çözdüysek, bugünkü sıkıntıların üstünden de biz geleceğiz. Prangaları iyi mi attıysak, bugün önümüzde duran engelleri de biz aşıp geçeceğiz. Biz bu ülkeye, vatana, millete sevdalıyız.

YÜKSEK ENFLASYON, FİYAT ARTIŞI

Küresel yönetim ve iktisat sistemindeki değişimin ülkemize açmış olduğu fırsatları bizleri fazlaca daha değişik yere taşıyacaktır. Küresel ekonomideki sarsıntıların olumsuzluklarıyla yüzleşiyoruz. Tedarik zincirindeki bozulmalar enflasyonu azdırmıştır. Finansal gelişmelerin açmış olduğu problemler geçmeden ortaya çıkan bu tablo fiyat artışları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye uzunca bir süreçte döviz kuru ve faiz oranları üstünden saldırıyla savaşım etmektedir. Fırsatçıların dengesiz fiyatlanmaları da eklediğimizde milletimiz yaşam pahalılığıyla karşı karşıya kalmıştır. Vatandaşlarımızın maruz kalmış olduğu sıkıntıları biliyoruz. Ekonomi programımızın ilk ayağı dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmekten vazgeçememektir. İkinci aşama istihdamdır. Üçüncü olarak da bir taraftan fiyat artışlarını denetim altına almak, öteki taraftan geliri yükseltmektir.

Türkiye’nin salgın ve peşinden başlamış olan harp sürecinde trilyonlarca deposu olan ülkelerden fazlaca daha iyi yönetim sergilediğini kimse inkar edemez. Hiçbir problem çözümsüz değildir. Biz dünyaya açılmayı sürdürüyoruz. Elbette bedeller ödüyoruz, sıkıntılar çekiyor. Hepsinin karşılığını alıyoruz, alacağız. Milletimizden sabırlı olmasını, bizi desteklemesini istiyoruz.

Kimi şükürsüzlerin, kimi kalbi kararmış yeminli düşmanların, kimi vicdansızların çıkardığı yaygaranın sebebi milletimizin derdiyle dertlenmek değildir. Kendi ufak çıkarlarını korumanın ardında olan bencillerdir.”
Leave A Reply

Your email address will not be published.