Rize-Artvin Havalimanı açılışında Devlet Bahçeli ile Süleyman Soylu fotoğrafı dikkat çekti

0

Son dönemde Türk siyasetinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yakınlaşması en oldukça konuşulan mevzulara dahil olmuştu. Son olarak bugün Rize-Artvin Havalimanı açılışı öncesinde çekilen bir fotoğraf da bu kapsamda değerlendirildi.

BAKAN SOYLU, SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Açılışa katılmak suretiyle Ankara’dan Rize’ye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplumsal medyadan yapmış olduğu paylaşımla açılış gününe damga vurdu.

Rize-Artvin Havalimanı açılışında Devlet Bahçeli ile Süleyman Soylu fotoğrafı dikkat çekti

Paylaşımda MHP Lideri Bahçeli’nin arkasında yer edinen Soylu paylaşımına, “Milletimizin bir gurur gününe, bir muştusuna, Rize Havalimanı’nın açılışına, Ankara’dan Rize’ye Sn. Büyüğümüz MHP Gn. Bşk. Dr. Devlet Bahçeli, BBP Gn. Bşk. Sn. Mustafa Destici, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Vahit Kirişçi, Celal Adan Bey ve arkadaşlarımızla gidiyoruz. Hayırlı olsun” notunu düştü.

BAHÇELİ DEFALARCA BAKAN SOYLU’YA DESTEK VERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sık eleştirileri ve son olarak Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ’ın sığınmacılar mevzusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef almasının peşinden MHP lideri Bahçeli’nin Bakan Soylu’ya desteği oldukça açık bir pozisyona geçmişti. Bahçeli sığınmacı polemiğinde “Marjinalleşmiş siyasetçiler tarafından İçişleri Bakanımızın hedef alınması, bakanlıkta yığınak yapmaları, milletimizde haklı tepkiye yol açmıştır. Parmak sallayarak tehdit etmek, utanç verici bir alçalma halidir. Bakanlık önüne gelenler, Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerdir. Teröristlerin dahi cesaret edemediği protestolarla İçişleri Bakanımıza saldırmak, su katılmamış edepsizliktir. Hainlere yol açan, yol gösteren densizlik ve terbiyesizliktir. Buna da hiç kimsenin hakkı olamayacaktır. Kimin hesabı varsa hukuk yolu açıktır. Bakana ismiyle, kaba şekilde ifade etmek, devlet vakarını saygısızca ayaklar altına almak demektir. Hiçbir bakanlığımız gelişigüzel nümayiş yeri, siyasi rant devşirmenin alanı değildir. Bakanımıza ismiyle hitap edip aklınca meydan okumaya işi götürenler, hangi melanetin ümidi olduklarını düşünmeliler.” ifadelerini kullanmıştı.

Rize Artvin Havalimanı, Cumhur İttifakı, Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu, Politika, Güncel, Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.