Ringde yaşamını kaybeden boksör Musa Askan Yamak’ın son anları kamerada

0

Aslen Giresun’un Alucra kazasından olan ve Almanya’da yaşayan gurbetçi boksör 36 yaşındaki Musa Askan, önceki gece Almanya’nın Münih kentinde meydana getirilen +84 kilo’da çıkmış olduğu ringde üçüncü raunda ansızın kalp krizi geçirerek ringe yığıldı.

Hastaneye kaldırılan boksör Askan Yamak’ın tedavi görmüş olduğu hastanede, dün yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı. Yarı ağır sıklet boksta WBF ve GBU kemerlerinin sahibi olarak Avrupa- Asya şampiyonu olan Giresunlu Musa Askan, çıkmış olduğu 75 ustalaşmış maçında yenilmezken, ringde kalbine yenildi.

Ringde hayatını kaybeden boksör Musa Askan Yamak'ın son anları

Yamak’ın ringde yığıldığı anlamış olur ise amatör kameraya yansıdı. Salondaki bir şahıs tarafınca çekilen görüntülerde genç boksör kendisini yere bıraktığı anlamış olur, ekibinin derhal müdahale etmesi ve feryat sesleri yer ediniyor.

2019 senesinde İstanbul’da gerçekleşen maçta Avrupa Şampiyonu olan Musa Yamak, Asker selamıyla sınır dışındaki Mehmetçiğimizi unutmamıştı. Çıkmış olduğu tüm maçları namağlup olarak kazanan Musa Askan Yamak’ın hedefi Dünya Şampiyonluğu idi.

İhlas Haber Ajansı / Spor

Kalp Krizi, İstanbul, Almanya, Münih, Spor, Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.