PlayStation’ın babası olarak tanınıyor! Ken Kutaragi, metaverse’e verdi veriştirdi: “Sinir bozucu”

0

PlayStation’ın babası olarak malum Ken Kutaragi, Sony Interactive Entertainment’ın eski başkanı ve CEO’su olarak vazife yapmıştı. 71 yaşındaki Kutaragi, 2007 senesinde Sony’nin video oyun bölümünden ayrılmıştı. Fakat ayrılana dek, firmanın orijinal oyun konsolunun ve PlayStation 3’e kadar olan modellerin geliştirilmesine büyük katkı sağlamıştı. Ancak görünüşe bakılırsa PlayStation’ın babası Ken Kutaragi, günümüzde metaverse’e giriş için artık bir gereksinim olarak görülen kafaya takılan ekipmanlardan pek hoşlanmıyor.

PLAYSTATION’IN BABASI KEN KUTARAGI: “DÜPEDÜZ SİNİR BOZUCU”

Bloomberg ile yakın tarihindeki bir röportajda Ken Kutaragi, muhtemelen eski işvereni Sony tarafınca üretilenler de olmak suretiyle, kafaya takılan ekipmanları “düpedüz sinir bozucu” olarak nitelendirdi. Kutaragi buna ek olarak, “Sizi gerçek dünyadan soyutlar ve ben bunu onaylamıyorum” dedi.

Metaverse

Gerçek dünyada olmanın oldukça mühim bulunduğunu, sadece metaverse’ün sanal dünyada yarı-gerçek yapmakla ilgili bulunduğunu söyleyerek metaverse eleştirilerine devam eden PlayStation’ın Babası, “Ben bunun amacını anlayamıyorum. Gerçek kendin yerine parlatılmış bir avatar olmayı mı tercih edersin? Bu, aslında anonim mesaj forumu sitelerinden farklı değil.” ifadelerini kullandı.

Kutaragi’nin yorumları, insanları “VR başlıklar metaverse’e girmenin en iyi yolu mu, yoksa değil mi?” sorusunun yanıtını bulmaya yöneltti.

ELON MUSK DA ELEŞTİRMİŞTİ

Daha ilkin Tesla ve SpaceX’in CEO’su, meşhur milyarder Elon Musk da metaverse için lüzumlu olan VR başlıklara atıfta bulunarak, “Bütün gün yüzüne bir ekran bağlayıp da hiç ayrılmak istemeyen birini göremiyorum” demişti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Diş dolgusu yaptırmak isteyen kadın dişçi koltuğunda hayatının şokunu yaşadıDiş dolgusu yaptırmak isteyen hanım dişçi koltuğunda yaşamının şokunu yaşadı
Koronavirüste bir iyi bir de kötü haber!Koronavirüste bir iyi bir de fena haber!
Dünya bu projeyi bekliyor! Elon Musk harekete geçti: Beynimize çip takacakDünya bu projeyi bekliyor! Elon Musk harekete geçti: Beynimize çip takacak

Leave A Reply

Your email address will not be published.