Özcan Deniz ile Feyza Aktan’ın boşanma protokolünde şaşırtan madde: Sevgilisi olursa…

0

class=”medyanet-inline-adv”>

‘KARŞISINDA ÇOK ÇIPLAK KALDIM’

* Fazlaca zordu. Bir kere velayet davası bir anneye yapılabilecek en fena şeylerden bir tanesi. Ben yalnız velayet davası ile tek başına uğraşmadım. Karşımdaki insan aslen şu şekilde bir niyetle girdi: Ben dahil olmak suretiyle; avukatlarım… akrabalarım, yakın çevrem, maddi gücüm ve medya gücümü de yanına alarak hep beraber üzerine geleceğiz. Seninle hem medya karşısında hem de medya karşısında elimden geldiği kadar uğraşacağım diye bir niyetle girdi.

* Benim tüm bu donanımlar karşısında elimde bulunan tek şey haklı olmam. Bunun haricinde oldukca çıplak kaldım aslen karşısında.

* Her mahkemede Özcan adliyeye koruma ordusuyla giriyor. Yetmeyecek olacak ki, adliyenin güvenlik memurları da Özcan’ın yanında yer alıyorlar. Bir taraftan da adliyeye gelen basın mensubu arkadaşlarla da sürekli yazışma halinde oluyorlar, çıktıktan sonraki haberlerin ne şekilde olmasını istiyorlarsa bunu yönetebilmek için.

class=”medyanet-inline-adv”>

Özcan Deniz ile Feyza Aktanın boşanma protokolünde şaşırtan madde: Sevgilisi olursa...

‘YAŞADIKLARIMI SİNDİRMEK ZORUNDAYIM’

* Ben aslen o fotoğrafa baktığımda yalnız şunu görüyorum bir kez daha: Ne kadar kuvvetli bir insanla karşı karşıyayım. Ya bu gücün altında kalırsam? Ya haklılığımı kanıtlama edemezsem? Bir ürkü haliyle giriyorum içeriye… İçeride duyduğum ağır ithamları sindirmek zorundayım bu sebeple evde beni bekleyen bir sorumluluğum var.

 * Televizyon açıyorum insanoğlu canlı yayına bağlanmışlar benimle ilgili oldukca ağrı ithamlarda bulunuyorlar… Telefonu alıyorum hakkımda anketler düzenleniyor. Fotoğrafımın altına hakaret boyutuna varacak cümleler sarfediyorlar. 

* Ne yazık ki, vakayla alakası olmayan bir oldukca şahıs olayın içine dahil oluyor. Şu şekilde bir motto güttüler: Bu çorbada bizim de bir tuzumuz olsun. O denli hedefe kitlendiler ki; hedefte yalnız ‘bu çocuk bu anneden alınacak’ Ve bu hedefe varabilmek için o denli oldukca vicdanlar bir kenara bırakıldı, o denli oldukca etik olmayan şey gerçekleşti.

Özcan Deniz ile Feyza Aktanın boşanma protokolünde şaşırtan madde: Sevgilisi olursa...

class=”medyanet-inline-adv”>

‘SAKİNLEŞEMEDİM’

* Bu süreçte kendime yalnız şunu söyledim ‘Feyza tamam, geçecek… Bitecek…Hayat boyu bu şekilde sürmez’ Ne kadar kendime bu şekilde telkinlerde bulunsam da, benim dışımda gelişen onlarca şeyin karşısında kendimi bir süre sonrasında sakinleştiremedim doğal ki de.

* Kısacası kim benim yerimde olsa, ne hissedecekse aynen onları hissettim. Fazlaca zordu. Bu sürece dahil olan ve bunu yapanların birçoğu hanımdı ve en kötüsü anneydi. Hiç o empatiyi kuramadılar. Bu sürecin hepsi bende oldukca derin bir yitirme korkusu bıraktı. En önemlisi oluşturulan velayet davası hiçbir vakit ne ortada istismar edilen bir baba, ne de zalim bir anne için değil. Sadece puzzle’ın bir parçasıydı. Sırası gelen bir durumdu. Bı yüzden açıldı bu dava. İlerleyen vakalarda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Kendimi oldukca yalnız hissettim.

class=”medyanet-inline-adv”>

ÖZCAN BENİ KANDIRDI

* İl dava velayetten oldukca oldukca ilkin oluşturulan maddi kaynaklı dava… Yaşadığım sitede Özcan’a ilişik 3 tane konut var. Bir tanesi bağımsız öteki ikisi ikiz villa. Hamileyken, Özcan yanyana olan iki evin arasındaki duvarı açıp tek ev haline getirmek istedi. Oğlumuzun daha büyük bir evde büyümesi açısından. Boşanırken ben bu evden çıkmak isteyen taraftım. O da bu evde kalmam için ısrar eden taraftı. ‘Feyza oğlumuz burada hayata merhaba dedi, her şey ona gore dizayn edildi. Duygusal düşünmeyeceğiz. Burada kalacaksınız’ dedi. Finalde onun istediği oldu.

* Boşanırken de sözleşmemize ‘Dairelerden tek bir tanesinde oturum iznim olduğu’ yazıldı. Bu benim asla dikkatimi çekmedi ayrılırken. Beklemiyordum. Seneler sonrasında başıma bu madde üstünden bir şeyler geleceğini. Bu davayı açtığında bana şu şekilde bir tebligat gönderdi üstünden geçen iki senenin sonunda, “Feyza’nın tek bir tarafta oturma hakkı vardır. Benim diğer evimi benden habersiz ve iznim olmadan kullanıma açmıştır. 2 yıldır kendisine ısrarla çık dememe rağmen hiçbir şekilde evimi boşaltmıyor. Geçen 2 yılın ardından iki yıllık kira bedelleri, elektrik su, doğalgaz faturaları ve aidatıyla birlikte bana güncel faizleri hesaplanarak geri vermesini talep ediyorum.” diyerek bir dava açtı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Özcan Deniz ile Feyza Aktanın boşanma protokolünde şaşırtan madde: Sevgilisi olursa...

‘BÜTÜN DELİLLERİ SUNDUM’

*Ben bu evde evlendim. Ertesi gün gazetelerde ‘eski eşim evimi gaspediyor’ diye haberler çıkarmaya başladı aniden. Tabii ki dosyaya ekleyebileceğim tüm delilleri sunmaya çalıştım. Hatta bizim nikahımız bu evde oldu. Basın bizi sokaktan çekmişti. Evin her iki tarafının da kullanıma açık olduğu şekilde. Bunları sunmaya çalıştım. Devam ediyor. Bilmiyorum netice ne olacak.   

* Oluşturulan ikinic dava abisi Ercan Deniz tarafınca bu kez. Evliyken Özcan’ın bana armağan etmiş olduğu bir vasıta var gene kendi üstüne olan. Boşandıktan sonrasında ben bu arabayı kullanmaya devam ettim. Sözleşmeye madde olarak şu şekilde eklendi:

class=”medyanet-inline-adv”>

‘Özcan, Feyza’ya kiralık bir vasıta tahsis edecektir. Buna dair tüm ödentiler Özcan tarafınca karşılanacaktır.’ Aracın plakası yazılmadı. Yine bu imzandan iki yıl sonrasında abisi Ercan Deniz’İn bana gönderilmiş olduğu tebligat ‘Feyza ile Özcan arasındaki sözleşme beni bağlamaz. Bu plakalı vasıta benim şirketime kayıtlı. Dolayısı ile Feyza benim aracımı benden izinsiz bir halde gaspetmiştir. Geçen iki senenin peşinden aracın aylık kira bedelleri, düşen kıymet kaybı, trafik cezaları, köprü ve yol geçiş ücretleri, servis harcamaları ve dosyaya eklediği onlarca bin liralık faturalarla beraber ve doğal ki faiziyle beraber benden geri istediği bir dava da abisi tarafınca açıldı. Tabii ki ben bu süreçte karakola da yakınma ediliyorum. Saatlerce ifade vermek zorunda da kalıyorum. Bu da devam ediyor. Sanıyorum 6-7 tane bana oluşturulan dava var.

Özcan Deniz ile Feyza Aktanın boşanma protokolünde şaşırtan madde: Sevgilisi olursa...

‘TİŞÖRTÜNÜ TIRTTIM DİYE MALA ZARAR VERMEKTEN DAVA AÇTI’

* Kendisine bir tokat eğilimim olmuştu. Bu yüzden de bir dava açtı. Bu ay onun davası görülecek. Tişörtünü yırttığım için de mala zarar vermekten ayrı bir dava açtı. Ne bulunduğunun önemi yok bana açabileceği herhangi bir dava olması kafi.

*Fazlaca fazla gitme sebebim var. Her şeyi yaşayan birisi olarak kendime şunu soruyorum ‘Neden kaldın esasen burada?, niçin daha evvel gitmedin ki Feyza?’ Bir kere oldukca ciddi bir para kavgasının tam ortasındayım. Bunun okadar oldukca hayatıma eksi dönüşleri oluyor ki, karşımdaki insan ortada bir çocuk olması sebebiyle tamamen hayatımın her alanını mengene altına almış durumda ve artık hakkaten nefes alamayacak bir boyuta geldi.

* O denli büyük bir ironi var ki, bir taraftan da aslen neyden kaçmak istediğim açık bir halde ortada. Senelerdir gerçekte yaşananlarla, mhkemeye ve medyaya söylenenler içinde bu büyük farkla nesıl ve ne kadar başa çıkabileceğimi bilmiyorum. Fazlaca yoruldum bundan.

‘LÜTFEN DUR, GELİYORUM’

*Şu şekilde bir tarzım da yok, her söylediği söylemde ‘hayır aslen olayın aslı bu, bu şekilde olmadı’ demiyorum. Tanınan insanoğlu olmasından dolayı insanların işitebileceği, sürekli olarak okuyabileceği ve izleyebileceği ortamlara yayılıyor. Baktım ki finalde beni tekrardan en duyarlı noktamdan, en korktuğum ve en kaçtığım yerden tehdit altına almaya başladı oğlumu benden almak için. Bu yolda ilerlerken medyada bir kamuoyu oluşturma çabasına girdi. Üst mahkemeyi etkileyebilsin, kim bilir tekrardan velayet açabilmesi adına. Hemen akşamına biletlerimi aldım, ‘dur lütfen geliyoruz, sakın vakası uzatma artık’ dedim. Hemen çıktım geldim. Buradayım fakat nolacak bilmiyorum.

* Benimle ilgili sunmuş olduğu oldukca fazla başlık var. Ev, otomobil gaspetme benzer biçimde, fena bir anne, fena bir karı, fena bir eş…Kıskanç… Baktığında ne masum gelen şeylerden biri bu idrak oluyor. Fazlaca ciddi bir halde beni bu zemine oturtmaya çalışıyor fakat ben şu şekilde düşünüyorum aslen hanım olarak bir çoğumuzun bir sorun yaşandığı vakit genel anlamda duyduğu cevaplar ‘tadavi olman gerektiği’ söyleniyor yada ‘kıskanç bir karı’ olduğun söyleniyor. Benimki de sanırım böyle bir durum. Mühim değil.

‘FEYZA’NIN SEVGİLİSİ OLURSA…’

* Ayrılırken bu kadar para mevzusunda hassasiyeti bulunduğunu bilmememe karşın ne giderken ne de sonrasında maddi bir talepte bulunmadım. Aksini iddia ediyorlarsa da bunu ispatlamak zorundalar.    

* Boşanırken sözleşmemize ‘boşandıktan sonrasında Feyza’nın sevgilisi olması imkansız, olursa verilen tüm maddi imkanlar geri alınacaktır’ diye bir madde ekledi. Beni ne dün ne de bugün bağlayan bir madde değildi bu sebeple bir evlilik biterken düşündüğünüz şey bunlar olmuyor. İleriye dönük oldukca daha değişik şeyler düşünüyorsunuz. Kaldı ki bunun yasalarda bir karşılığı da yok.

* Buraya baktığım vakit kendi halinde bir hayattayım. Herhengi bir tahrik söz mevzusu olmadı. Çocukla ilgili kısma bakıyorum, mahkemeye verdiği kendi beyanı var ‘Zaten çoğunlukla benimle beraber bu sebeple anası gece hayatına düşkün’ dedi. Eğer aksini iddia ediyorsa mahkemeyi mi kandırmaya çalıştı? Şu şekilde bir sonuca vardım ‘Tüm bu tarz şeyleri sana yapıyorum bu sebeple…’ O çünkünün altının oldukca dolu olması lazım.”

Özcan Deniz ile Feyza Aktanın boşanma protokolünde şaşırtan madde: Sevgilisi olursa...
Leave A Reply

Your email address will not be published.