Muhteşem MYK’da neler konuşuldu? Kılıçdaroğlu “Sakin kalacaksınız” talimatı verip, seçimi işaret etmiş

0

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen 9 senelik hapis cezasının 4 yıl 11 aylık kısmı önceki günlerde Yargıtay tarafınca onandı. Ayrıca Kaftancıoğlu’na siyasal yasak getirildi. Bu kararın derhal arkasından İstanbul’a hareket eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, burada MYK’yı muhteşem olarak topladı.

“GÖREVDE KALMAYA DEVAM EDECEK”

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine bakılırsa, Kılıçdaroğlu, siyasal yasaklı hale gelen Kaftancıoğlu için, “İl başkanımız görevine devam ediyor. Cezaevine konulsa da görevinden Yargıtay kararıyla alsalar da il başkanımız olacak” değerlendirmesini yapmış oldu. CHP kurmaylarının, karara ilişkin “provokasyon” yorumunu yapmış olduğu görüşmede Kılıçdaroğlu, “Hukuk tanımıyorlar ve hukuku yönlendiriyorlar. Alınan kararların hepsinde Recep Tayyip Erdoğan’ın baskısı var” dedi.

“BU İŞİ SANDIKTA BİTİRECEĞİZ”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun baskılara karşı partililerinden sakin kalmalarını istediği, “Biz soğukkanlı duracağız. Mücadeleyi yükselteceğiz ama provokasyona gelmeyeceğiz. Onlar kendi mevkilerini korumak için her türlü kötülüğe başvurabilir. Biz asla kötülükle karşılık vermeyeceğiz. Ama en az onlar kadar güçlü bir şekilde direnç göstereceğiz. Bu işi sandıkta bitireceğiz” yorumunu yapmış olduğu öğrenildi.

Haberler.com – Politika

Canan Kaftancıoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, MYK, Politika, Güncel, Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.