İletişim Başkanı Fahrettin Altun: KPSS ile personel alım süreçleri yeni takvime nazaran güncellenecek

0

Kpss‘de çıkan bazı soruların Yediiklim Yayınevi’ne ilişik tecrübe etme sorularıyla aynı çıkması büyük ses getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla araştırma başlatan Devlet Denetleme Kurulu, mevzu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunmuş oldu. Bunun üstüne harekete geçen Emniyet, söz mevzusu yayınevine operasyon düzenleyerek 2 adreste arama yapmış oldu. Skandal vaka sonrası Halis Aygün, ÖSYM Başkanlığı’ndan alınarak yerine Bayram Ali Ersoy atandı.

Kpss sınavının iptal edildiğini duyuran Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, “İlk inceleme sonuçlarına göre sınavdaki soruların, bir yayınevinin sorularıyla benzerlik gösterdiği tespit edildi. 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos’ta yapılacak KPSS oturumları da ertelenmiştir. Sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede açıklanacak” dedi.

Sınavın iptal edilmesiyle hepimiz KPSS ile personel alımının ne vakit yapılacağını merak ederken İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan izahat geldi.

Altun, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, “2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir. KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarımız, kontenjan ve şartlarını 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının ardından ayrıca duyuracaktır” ifadelerini kaydetti.

Altun: Kamu kurumlarımızın personel alımları KPSS takvimine göre güncellenecektir

Altun: Kamu kurumlarımızın personel alımları KPSS takvimine göre güncellenecektir

Fahrettin Altun KPSS Politika Güncel Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.