İletişim Başkanı Fahrettin Altun: KPSS geçerlilik süresi son 2 senenin neticelerini kapsayacak

0

Kpss‘deki bazı soruların Yediiklim Yayınevi’nin tecrübe etme sorularıyla aynı çıkmasının arkasından 1 milyon 600 bin gencin girmiş olduğu imtihan iptal edildi. Söz mevzusu vakayla ilgili Emniyet operasyon başlatırken, ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı yerine ise Bayram Ali Ersoy atandı.

Sınavın iptal edilmesiyle hepimiz KPSS ile personel alımının ne süre yapılacağını merak ederken İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan izahat geldi. Altun, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, “2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir. KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarımız, kontenjan ve şartlarını 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının ardından ayrıca duyuracaktır” ifadelerini kaydetti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: KPSS geçerlilik süresi son 2 yılın sonuçlarını kapsayacak

Altun saatler sonrasında KPSS sonucu geçerlilik süresiyle ilgili bir paylaşım daha yapmış oldu. Herhangi bir hak kaybı olamayacağını belirten Altun, “Bu yıl kamu görevlerine atanacaklar için ‘KPSS sonucu geçerlilik süresi’ bir sonraki KPSS ile birlikte son iki yılın KPSS sonuçlarını da kapsayacak şekilde uygulanacak, herhangi bir hak kaybına neden olunmayacaktır.” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: KPSS geçerlilik süresi son 2 yılın sonuçlarını kapsayacak

Altun paylaşımının devamında, “Süreci en başından beri titizlikle takip eden Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere, bu konuda tek bir vatandaşımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade edilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: KPSS geçerlilik süresi son 2 yılın sonuçlarını kapsayacak

Mesut Şahin

Fahrettin Altun KPSS Politika Güncel Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.