Fenerbahçe’nin yeni transferi Emre Mor’dan Arda Güler sözleri: Yaptığım yanlışları ona anlatacağım

0

Geçen sürem Fatih Karagümrük formasıyla kariyer sezonunu yaşayan Emre Mor, Fenerbahçe’ye geçirme oldu. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan yetenekli futbolcu, kamp süreci ve Arda Güler’e ilişkin konuştu.

Arda Güler’i kendisine benzettiğini söyleyen Emre Mor, “Takımla çok fazla antrenman yapamadım ancak geçen sezondan oyuncuları tanıyorum. Arda Güler’i biraz kendime benzetiyorum. Onu tanıdıkça ona yardımcı olmaya çalışacağım. Benim yaptığım yanlışları ona anlatacağım.” ifadelerini kullandı.

Emre Mor’un açıklamaları şöyleki:

Buraya geldiğim için fazlaca mutluyum. Geçtiğimiz sezonun başlangıcında belirlediğim plana sadık kaldım ve Fenerbahçe’ye geldim. Türkiye’de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe’ydi. Bu şekilde devam edip bir sonraki seviyeye ulaşmak isterim.

Birkaç gün ilkin geldim sadece fazlaca sıkı çalıştığımızı söyleyebilirim. Kamp oldukça iyi gidiyor. Sonradan gelip idman temposuna alışmak benim için zor oluyor. Önümüzdeki hazırlık maçına hazırlanıyoruz. Kiev maçına kadar iyi hazırlanmak istiyoruz

İlk ustalaşmış olduğumda haiz olduğum kalitenin beni en üst seviyeye çıkaracağını düşünüyordum sadece mental olarak iyi hazırlanmadığınızda bu gerçekleşmiyor. Geçen sürem en iyi performansımı vermeye odaklandım ve Karagümrük’te oynamış olmak benim için bir şanstı. Mental olarak kendimi daha olgun hissediyorum. Milli Takım’ı fazlaca özlediğimi söyleyebilirim.

Geçtiğimiz sezonki başarımda Karagümrük’teki her insanın katkısı vardı. Fit durumda değildim. Volkan Demirel ile aramızda fazlaca iyi bir ilişki oluştu. Devamlı benimle konuşuyordu. Ona yeniden teşekkür ediyorum. Performansımda büyük tesiri oldu. Volkan Hoca bir seferinde; benim zor oyuncu olduğumu duyduğunu sadece tanışınca fikrinin değiştiğini söylemiş oldu. O, benim futbolumu istediğim benzer biçimde oynamamı sağlamış oldu ve bunu yaparken de ‘Sen iyi oyuncusun’ benzer biçimde cümleler kurmadı.

Fenerbahçe benzer biçimde bir kulüpte rekabet olması fazlaca düzgüsel. Kimse size kırmızı halı sunmaz. Ancak önümüzde fazlaca fazla maç bulunduğunu ve her insanın talih bulacağını düşünüyorum. Ben devamlı rekabete hazırım. Futbolun zor taraflarından birisi de bu. Büyük kulüplerde devamlı baskı olur. Daha iyi olmak için devamlı sıkı çalışıyoruz sadece bir tek kalite ile başarıya ulaşmış olamazsınız. Mental olarak da hazır olmalıyız. Türkiye’de her ekip birbirini yenebiliyor.”

Haberler.com – Spor

Fenerbahçe Arda Güler Emre Mor Spor Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.