Dünya bu projeyi bekliyor! Elon Musk, insan beynine çip takmak için harekete geçti

0

Elon Musk’ın Neuralink projesi oldukça çarpıcı bulunuyor. Zira meşhur milyarder, şirketinin bu projesi yardımıyla insan beynine çip takmayı amaçlıyor. Böylece insan beyni ile bilgisayar içinde bağlantı kurularak, insanların omurga yaralanmalarının ve nörolojik sorunlarının çözülmesi planlanıyor. Elon Musk’ın hayallerinden kabul edilen bu proje için artık yeni bir aşamaya geçildi.

NEURALINK, İŞ İLANI YAYINLADI

The Guardian’ın haberine nazaran; Neuralink, teknolojiyi insanlarda kontrol edecek “klinik deneme direktörü” için iş ilanı yayınladı. İş ilanında, klinik tecrübe etme direktörünün Kaliforniya’daki Fremont tesisinde vazife yapacağı ifade edildi. İşe alınacak kişinin en yenilikçi doktorlar ve en iyi mühendisler ile yakın bir halde çalışacağı de açıklandı.

İş ilanında kişinin “Dünyayı değiştirme ve farklı alanlardan en zeki ve en yetenekli uzmanlardan bazılarıyla çalışma fırsatı”na haiz olacağı bilgisi verildi.

HAYVANLARIN BEYNİNE YERLEŞTİRMİŞTİ

Şirket daha ilkin Pager adlı bir makak maymunu ve Gertrude adlı bir domuzun beyinlerine suni zeka mikroçiplerini başarıyla yerleştirmişti. Pager adlı makak maymunun zihin gücüyle oyun oynadığı anların videosu da şirket tarafınca paylaşılmıştı.

Monkey MindPong 2-19 screenshot

ELON MUSK SÖZ VERMİŞTİ

Elon Musk, beyin çipi teknolojisi için “felçli birinin akıllı telefonu, başparmak kullanan birine göre daha hızlı kullanmasını sağlayacak” sözünü vermişti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Koronavirüs geçirenlerde görülüyor! Uzman isim uyardı: 1 veya 3 ay...Koronavirüs geçirenlerde görülüyor! Uzman isim uyardı: 1 yada 3 ay…
Kendini benzinle yakan kömürcü Süleyman Ekici'nin çocukları isyan etti: Elleri belinde izlemişlerKendini benzinle yakan kömürcü Süleyman Ekici’nin evlatları isyan etti: Elleri belinde izlemişler
Dünya devi de masada! Gizli projesi ortaya çıktıDünya devi de masada! Gizli projesi ortaya çıktı

Leave A Reply

Your email address will not be published.