DEVA Partisi’nin Gaziantep mitingine ilkin onay verildi sonrasında “uygun değil” denildi! Ali Babacan karara tepki gösterdi

0

GAZİANTEP (ANKA) – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ilk mitingini 21 Mayıs’ta Gaziantep‘te yapmak için harekete geçti. Valilik’ten miting için Demokrasi Meydanı’nı talep eden Babacan, ret yanıtını alınca karara sert bir halde tepki gösterdi. Gaziantep Valiliği’nden izin alamayan Ali Babacan ilkin partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. Ardından toplumsal medya hesabından karara karşı çıktı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin ‘Haftalık Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulunmuş oldu. Ali Babacan, mevzuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Bugün buradan tüm Türkiye’ye bir duyuru yapmak istiyorum. Deva Partisi’nin ilk mitingini 21 Mayıs’ta Gaziantep’te yapıyoruz. Daha ilk mitingimizde bize engeller çıkarmaya çalışıyorlar. Birileri epey rahatsız olmuş. Valilikten talep ettiğimizde onay verdikleri miting alanını, üç gün sonra alelacele iptal ettiler. Biz Gaziantep’teki mitingimizi Demokrasi Meydanı’nda yapmak için valilikten talepte bulunuyoruz. Ne zaman? Tarih 29 Nisan. Gaziantep Valisi kendi el yazısı ile uygun notunu düşüyor. Sonra arkadaşlarımız bu yazıdan üç gün sonra, 2 Mayıs’ta bayram mesajı ile birlikte mitingimizin tarihi ve mitingin yapılacağı meydanı tüm Gaziantep yereline duyurmaya başlıyor. Bu duyurudan sonra korku dağları sarıyor. Bu duyurudan sonra birilerini elleri ayakları birbirine dolaşıyor.

DEVA Partisi'nin Gaziantep mitingine onay çıkmadı! Ali Babacan karara tepki gösterdi

Tarih 2 Mayıs, ilk yazının üzerinden üç gün geçmiş. Biz duyuru yaptık ya, hemen sonra aynı evrağa, ‘uygun’ ifadesinin yanına ‘değil’ eklemişler. Yaz olmuş ‘uygun değil’. El yazısı aynı kişinin görünüyor ancak kalem farkından açık seçik görünüyor. Bizim miting duyurumuzdan hemen sonra yapılmış. Zaten duyurusuna arkadaşlar başlıyorlar, yarım saat sonra telefon geliyor valilikten, ‘ya bir dakika durun o meydan olmuyor’ diye. Kendi verdiğiniz yazıyı ne oldu da değiştiriniz, kimden ne telefon aldınız, nasıl bir baskı gördünüz ki yaptınız. Devletin valisi bu hale düşürülür mü ya? Gelip geçici iktidarların elinde oyuncak edilir mi bir vali?

Babacan, İlk Mitinglerini 21 Mayıs'ta Gaziantep'te Yapacaklarını Açıkladı: 'Demokrasi Meydanı'nda Demokrasiyi Katlettiler'

Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “DEVA Partisi’nin ilk mitingini engellemeye çalışanlar; Her yerde bizi görmüş olacaksınız, engel olamazsınız. 21 Mayıs’ta Gaziantep’te hepimiz demokrasi ve atılımın sesini duyacak. Bundan bu şekilde DEVA Partisi’nin olduğu her meydan Demokrasi Meydanı’dır. Hodri meydan.” ifadelerine yer verdi.

Babacan, İlk Mitinglerini 21 Mayıs'ta Gaziantep'te Yapacaklarını Açıkladı: 'Demokrasi Meydanı'nda Demokrasiyi Katlettiler'

Deva Partisi, Demokrasi, Gaziantep, Mayıs, Politika, Güncel, Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.