Bilim insanları dünyanın sonu için tarih verdi! Gündeme bomba benzer biçimde düşen araştırma

0

Bilim insanları tarafınca meydana gelen araştırmalar, dünya genelinde büyük yankı uyandırıyor. BGR Araştırma Enstitüsü’ne bağlı bilim adamları, Dünya’nın sonu için ne kadar süre kaldığını hesaplamak adına Güneş‘in yaşını incelemeye aldı.

Ancak bilim adamları tarafınca meydana getirilen araştırma sonucunda yüreklere su serpen bilgiler elde edildi. Araştırmacılar, Güneş‘in hemen hemen fazlaca genç bulunduğunu tespit ederek, ortalama 5 milyar senelik bir ömrü daha bulunduğunu belirledi.

Bilim insanları, Güneş‘in sonuyla ilgili daha ilkin meydana getirilen araştırmaları destekleyen sonuçlar da elde etti. Buna gore Güneş, sonu ulaştığında artık Dünya’ya ısı vermemeye başlamış olacak. Güneş, kırmızı bir gezegen olarak varlığını sürdürecek.

Dünyamız ışık ve ısı kaynağından yoksun hale düşmüş olduğu için yavaş yavaş soğumaya başlamış olacak. Fakat bu öyleki fazlaca ani halde olmayacak. Sıcaklığın devamlı düştüğünü gün gün yavaşça hissedeceğiz. Bununla birlikte, yaşayabilmek için Güneş ışığına bağımlı olan bitkiler fotosentez yapamayacak hale gelecekler.

Yaklaşık 1 hafta 10 gün içinde yeryüzündeki tüm yeşil bitkiler ölüp yok olacak. Mantarlar ise fotosenteze gerekseme duymadıkları ve yeryüzü hemen hemen donmadığı için bir süre daha hayatlarına devam edecekler.

Tabi hepimiz de acil tedbirler alacağız. Güneş’in yok bulunduğunu gören yetkililer fazlaca süratli halde sıcak jeotermal suların bol miktarda bulunmuş olduğu İzlanda benzer biçimde bölgelere korunaklı şehirler inşa etmeye başlayacaklar. Kendi elektriğini üretebilen ve ısısını sağlayabilen bu jeotermal şehirler geçici sadece uzun seneler insanların yaşaması için kafi olacak. Fakat insanlığın büyük kısmı, yer ve kaynak sıkıntısı sebebiyle bu yapılarda yaşama şansı bulamayacak. Çoğumuz, elimizde olanlar tükendikten sonrasında soğuktan, susuzluktan ve açlıktan birkaç ay içinde öleceğiz.

Barış Yahya Çinçin

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Leave A Reply

Your email address will not be published.