Biden’dan 6.1 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Afganistan’a yardım talimatı

0

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan yapmış olduğu yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın minimum bin kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu 6.1 büyüklüğünde depremin peşinden Afganistan’a yardım talimatı verdiğini bildirdi.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan yapmış olduğu yazılı açıklamada, minimum bin kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu 6.1 büyüklüğündeki depremin meydana geldiği Afganistan’a ABD’nin taziyelerini ileterek, ABD Başkanı Joe Biden’ın Afganistan’a yardım talimatı verdiğini bildirdi. Açıklamada, “Başkan Biden gelişmeleri izliyor. ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) ve diğer federal hükümet ortaklarına, en çok etkilenenlere yardım etmek için ABD’nin yardım seçeneklerini değerlendirmesi talimatını verdi. ABD, Afganistan’a en büyük insani yardım bağışçısı olmaktan gurur duyuyor ve ortaklarımız zaten tıbbi bakım ile barınak malzemeleri tedarik ediyor. Bu korkunç trajedi sırasında ve sonrasında Afgan halkının ihtiyaçlarına yönelik desteğimizi sürdürmeye kararlıyız” denildi.

Afganistan depremi

Afganistan’ın doğusunda, Pakistan sınırında bulunan Host kentinin 44 kilometre güneybatısında meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki depremde yaşamını kaybedenlerin sayısı bine, yaralı sayısı ise bin 500’e terfi etti. – WASHINGTON

İhlas Haber Ajansı / Politika

Tam Gemi Şok Denemeleri Afganistan Joe Biden Politika Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.