Antak kalma sağlandı! Süper Lig maçları 2 yıl daha beIN Sports da yayınlanacak

0

Spor toplumu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun önümüzdeki sürem hangi yayıncı müessese ile anlaşacağını merakla bekliyordu. Bugün mevzu hakkında resmi izahat geldi. TFF, mevcut yayıncı Digiturk beIN Media Group ile 2 senelik uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verildiğini deklare etti.

TFF’den meydana getirilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yapmış olduğu görüşmede; 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin olarak, TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine ilişkin düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur.

“YAYIN İHALESİ İPTAL EDİLDİ”

Yönetim Kurulu; daha ilkin oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması sebebiyle Komisyonun işlevini yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki koşul ve koşullara uygun teklif vermemesi, bazı paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın oldukça uzağında kalması ve gösterim sektöründeki koşullar sebebiyle, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin gösterim ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

“2 YILLIK SÖZLEŞME İMZALANACAK”

Yukarıdaki koşullara ilave olarak, aktarma sezonunun açılması ve Kulüplerimizin aktarma döneminde sıhhatli bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına oldukça azca bir süre kalması sebebiyle tekrardan bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 senelik uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.”

Mesut Şahin

Bein Sports Spor Güncel Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.