Almanya’dan transseksüel futbolcular için yeni yasa! Kurallara düzenleme getirildi

0

Almanya Futbol Federasyonu düzenlenen toplantı sonrası. Transseksüel futbolcular için yeni bir düzenleme yapılması gerektiği üstüne karar verdi. Federasyon,transseksüel futbolcuların kendi tercihlerine bakılırsa hanım yada adam futbol takımlarında oynamalarına müsaade eden kuralların bir kısmını resmileştirme sonucu aldı. Kurallar şimdilik amatör, genç ve futsal kategorilerini kapsayacak.

“NET KURALLAR KONULMASI GEREKLİYDİ”

Almanya Futbol Federasyonu, bu düzenlemenin mecburi olduğu üstünde durarak: 2018’den bu yana insanların uygar sicile istedikleri benzer biçimde kaydolmaları mümkün olduğundan bu statüye haiz insanların sayısında artış oldu. Bu durumda olan ve futbol oynamak isteyen insanoğlu için de daha net kurallar konulması gerekliydi” ifadelerini kullandı.

Almanya'dan transseksüel futbolcular için yeni yasa! Kurallara düzenleme getirildi

“”FUTBOL ÇEŞİTLİLİK ANLAMINA GELİR”

Telegraph’ta yer edinen habere bakılırsa; Almanya Futbol Federasyonu ElçisiThomas Hitzlsperger bu kararın doğruluğunu belirterek: “Futbol çeşitlilik anlamına gelir ve DFB(Almanya Futbol Federasyonu) de buna kendini adamıştır. Oyun yasasını düzenleyerek, farklı cinsiyet kimliklerine sahip oyuncuların oynamasını sağlamak için başka önemli ön koşullar yaratıyoruz” dedi.

Almanya'dan transseksüel futbolcular için yeni yasa! Kurallara düzenleme getirildi

Almanya Futbol Spor Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.