Akşener’den gazeteci Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanmasına tepki: Nereden nereye

0

Bir tv programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik söylediği sözler sebebiyle gazeteci Sedef Kabaş hakkında, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı. Daha sonrasında savcılıktaki işlemlerinin arkasından tutuklama talebiyle nöbetçi barış ceza hakimliğine sevk edilen Kabaş, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklandı.

“NEREDEN NEREYE”

Tutuklama kararının arkasından muhalefetten ilk tepki İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişti okumuş olduğu şiir sebebiyle hapse girmesini hatırlatan Akşener, “Şiirden hapse giren dünün mağdurlarının, atasözü söyleyenleri hapse atan mağrurlar haline geldiği günlerden geçiyoruz. Nereden nereye… Ama az kaldı, hiç merak etmeyin. Bu zihniyet gidecek, Türkiye’ye yeniden adalet gelecek.” ifadelerini kullandı.

Akşener'den gazeteci Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanmasına tepki: Nereden nereye

KILIÇDAROĞLU: DEYİM PAYLAŞTI

Tutuklanma kararının öncesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu da mevzuyla ilgili açıklamada bulunarak “On binlerce trolüne her türlü küfrü ettirir, sonra deyim paylaştı diye gazeteciye gece yarısı baskını yaptırır. Camide sanatçının dilini kopartacağını söyler. Kendisi uzun zamandır yok hükmünde olduğu için, gündem yaratma peşinde. Buralara kadar düştü zavallı.” demişti.

Akşener'den gazeteci Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanmasına tepki: Nereden nereye

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Leave A Reply

Your email address will not be published.