AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, “O 6’lı masanın altında üstünde tartışması olan terör partisi var. Oraya da kontenjan veriyorlar çünkü…

0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, “O 6’lı masanın altında üstünde tartışması olan terör partisi var. Oraya da saptanca veriyorlar bundan dolayı yarın diğer gün oy alacaklar”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki,

“Bu dönemde hizmet etmeyi düşünmeyen yalnız ajanslara verdikleri büyük paralarla kendi reklamını yaptıran bir ekip CHP’li belediyeler türedi”

“Cumhurbaşkanlığına gözünü dikip ajanslara milyonlarca lira verdikleri döneme girdik”

“Onları işinden eden namussuzdur şerefsizdir diye nutuklar attılar. Nereye gitti bu onur ve namus. Toplamda Ankara İstanbul, Adana ve Mersin illerinde 25 bin kişiyi işten attılar”

“Ankara İstanbul, Adana ve Mersin illerinde 25 bin kişiyi işten attılar”

“Şişli’de bir köpek heykeli yapmışlar koca koca adamlar toplanmışlar onun açılışını yapıyor”

“Bizim AK Parti olarak siyasetimiz hizmete dayılı yapıt siyasetidir”

“Ülkede o denli oldukça yapıt bıraktık ki oldukça şükür devrim durumunda işler yaptık”

“İstanbul’da Ankara’da ve büyükşehirlerde trilyonlarca borçlandılar”

ELAZIĞ – İstanbul’da 45 bin kişiyi işe aldıklarını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Bu sayıları Emek verme Bakanlığından aldım. Nasıl aldılar peki, durmadan bağırıyorlar ya yeterlik, liyakat diye o şekilde mi aldılar yok. Bunu da bir güzel itiraf ediyorlar. Yüzde 35 CHP’den saptanca, mahalle temsilcilerinden başlıyorlar vermeye. İYİ Parti’ye yüzde 15 bir de adını söyleyemedikleri ortakları var utanıyorlar. Allah hiç kimseye utanacak iş yaptırmasın. Utanıyorsanız yapmayın ortaklık kardeşim. O 6’lı masanın altında üstünde tartışması olan terör partisi var ya oraya da saptanca veriyorlar niye bundan dolayı yarın diğer gün oy alacaklar. Bu şekilde 45 bin kişiyi işe aldılar” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Elazığ’da AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare toplantısına katıldı. Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya çok sayıda belediye başkanı katıldı.

AK Parti olarak siyasetlerinin hizmete dayılı eser siyaseti olduğunu Vurgulayan Özhaseki, “Hem genel anlamda hem de yerelde hizmet siyasetini önceliyoruz. 22 yıl kadar ilkin kurulduk. Kurulduktan sonrasında ilk seçimlerle beraber iktidar olduk. Bu dönem içinde gerek genel anlamda gerekse yerelde milletimizden Allah razı olsun bizleri hep birinci parti yaptılar. Bizlerde bu yapıt siyasetinin neticesi olarak ülkede o denli oldukça yapıt bıraktık ki oldukça şükür devrim durumunda işler yaptık. Bununla daima övünüyoruz. Başımızı da dik tutuyoruz. Sorunlarımız normal olarak var. Dünyada problemler ne vakit bitti. Bu ülkede problemler ne vakit sonladı. İnsanlar yaşamış olduğu sürece problemler olacaktır. Ancak bu sorunları çözme iradesi var mı. En önemlisi budur. Sorunu çözecek iyi bir kadro var mı. Oldukça şükür oda AK Parti’de var. Bugüne kadar yaptıklarımız aslına bakarsan bundan sonrasında sorunları çözeceğimizin en büyük işaret fişeği olarak görüyoruz. Geçtiğimiz 20 yılda iddia ile bir şey söylüyorum. Geçmişte ne kadar cumhuriyet hükümeti var ise hangisiyle kıyaslarsanız kıyaslayın Allah’a hamt osun hepsinden birkaç misli iş yapmışızdır. Hepsinden de daha başarılıyız. Biz o denli oldukça çalıştık ki geçmişte hizmet eden herkesten Allah razı olsun fakat bizim yaptıklarımız ölçü kabul etmez. Misli misliyle fazladır” diye konuştu.

“Biz inanıyoruz ki eserler kalıcı algılar ve yalanlar hepsi uçucu”

Türkiye’de bin 390 belediye olduğunu aktaran Özhaseki, “Bunların 805 tanesi AK Parti’de 230 tanesi de Milliyetçi Hareket Partisinde. Yani bin 390 belediyeden bin 35 belediye Cumhur İttifakı belediye başkanları tarafınca yönetiliyor. Oldukça şükür hizmet ediyoruz. Neden insanoğlu bizlere hep teveccüh ediyor. Bu oldukça net. Biz onların içinden bir parçayız. Onlar şeklinde düşünüp onlar şeklinde yaşıyoruz. Onların değerlerini temsil ediyoruz bu oldukça mühim. Aynı zamanda da çalışıyoruz. Gece gündüz demeden çaba ediyoruz. Algı ve yalan ardında değiliz. Bu sebeple biz inanıyoruz ki eserler kalıcı algılar ve yalanlar hepsi uçucu o yüzden biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Belediyecilik anlayışımızda 3 temel düsturumuz var. Bir insanlığa hizmet kim olursa olsun o beldede kim yaşarsa yaşasın o beldede kim yaşarsa yaşasın dini, dili, ırkı, mezhebi her ne olursa olsun hizmet hizmet ve hizmet anlayışındayız. İkinci düsturumuz mahlukata şefkat yaratılmış ne var ise Allah ne yaratmışsa ki aslına bakarsan başıboş hiçbir şey yaratılmamıştır. Canlı cansız ayrımı yapılmaksızın onlara karşı şefkat. Üçüncü olarak da bizim prensibimiz tavazzuh bundan vazgeçmeyiz. Biz milletin içinde birer ferdiz. Hizmet etmekle gurur duyuyoruz. Onların hepsi bizim babamız, annemiz, ağabeyimiz, bacımız ve kardeşimizdir onlara karşı asla yukarıdan bakıp kibirlenemeyiz” şeklinde konuştu.

“Ajanslara verdikleri büyük paralarla kendi reklamını yaptıran bir ekip CHP’li belediyeler türedi”

Son dönemde yeni bir belediyecilik anlayışının çıktığını dile getiren Özhaseki, “Allah bir an ilkin başımızdan def etsin diye yakarma ediyorum. Ne yazık ki bu zamanda hizmet etmeyi düşünmeyen yalnız ajanslara verdikleri büyük paralarla kendi reklamını yaptıran bir ekip CHP’li belediyeler türedi. Bu sözlerin hiçbirisinin altı boş değil. Olmayanı olmuş şeklinde var olmayanı varmış şeklinde yalan riya iki yüzlülük insanlara göstererek kendilerini havalı civalı arkadaşlarla şeklinde gösterip orada bir kere daha seçilebilme ümidiyle eğer o da eğer olmazsa Cumhurbaşkanlığında sıra bana gelir mi diye kendi belediyesini yönetim etmekten aciz insanların kendi belediyesin halkını mutlu etmeyi düşünmeyen insanların Cumhurbaşkanlığına gözünü dikip ajanslara milyonlarca lira verdikleri döneme girdik. İstanbul Belediyesi Tevfik kardeşimiz birkaç kere deklare etti. 845 milyon lira Elazığ’ın hizmet bütçesinin birkaç mislidir. Bu parayı yalnız ajanslara veriyorlar. Peki İstanbul’a zelzele gelecek diyorlar ne kadar ayırmışlar 495 milyon, yahu 16 milyon insan depreme yakalanmasın aman bir şey olmasın diye bu paranın yarısı ayrılır mı fakat ajanslara idrak operasyonları için verilen para daha kıymetli. Sosyal tesisler için 12 milyon lira ne yazık ki bu şekilde bir belediyecilik anlayışıyla karşı karşıyayız. Elbette ki onları gönderecek olan yerine hizmeti getirecek olan gene vatandaşımızdır” dedi.

“Ankara İstanbul, Adana ve Mersin illerinde 25 bin kişiyi işten attılar”

Gayret edip doğruları da söylemek zorunda olduklarını belirten Özhaseki, “Bunun yanı sıra ne söylemişlerse tam tersini hayata geçirmeye da devam ediyorlar. Seçim öncesinde benim de telefonumda var isterlerse gönderirim. CHP Genel Merkezi de buna dahildir. Hiçbir emekçiyi işinden etmeyeceğiz hiçbir işçi arkadaşımızı emeksiz bırakmayacağız. Onları işinden eden namussuzdur şerefsizdir diye nutuklar attılar. Nereye gitti bu onur ve namus. Toplamda Ankara İstanbul, Adana ve Mersin illerinde 25 bin kişiyi işten attılar. İşe gelmiyorsa atın. Sarhoş gelmişse hırsızlık yapmışsa atın fakat bu şekilde mi attınız hayır. Onlar AK Partili diye atıyorlar. Günah değil mi kardeşim. Bizde belediye başkanlığı yaptık. Bu kardeşiniz haksız yere şu partili diyerek tek bir Allah’ın kulunu işinden etmedim günahtır ahı yerde kalmaz çarpar adamı. Günlerce insanoğlu aç bir halde belediyelerin önünde beklediler fakat yüzlerine bile bakmadılar. Diyeceksiniz ki AK Parti partizanlık yapmış oldu yüzlerce adam aldı ne yapsınlar maaş ödeyemiyorlardı adamlar o yüzden de attılar” ifadelerini kullandı.

“6’lı masanın altında üstünde tartışması olan terör partisi var”

45 bin kişiyi İstanbul’da işe aldıklarını ifade eden Özhaseki, “Bu sayıları Emek verme Bakanlığından aldım. Nasıl aldılar peki, durmadan bağırıyorlar ya yeterlik, liyakat diye o şekilde mi aldılar yok bunu da bir güzel itiraf ediyorlar. Yüzde 35 CHP’den saptanca, mahalle temsilcilerinden başlıyorlar vermeye İYİ Parti’ye yüzde 15 bir de adını söyleyemedikleri ortakları var utanıyorlar. Allah hiç kimseye utanacak iş yaptırmasın. Utanıyorsanız yapmayın ortaklık kardeşim. O 6’lı masanın altında üstünde tartışması olan terör partisi var ya oraya da saptanca veriyorlar niye bundan dolayı yarın diğer gün oy alacaklar. Bu şekilde 45 bin kişiyi işe aldılar. Durmadan bu şehirlerin o şekilde büyük gelirleri var ki bu şehirleri acaip yönetim ederiz derken yeni borçlanmalara gittiler. İstanbul’da Ankara’da ve büyükşehirlerde trilyonlarca borçlandılar. İstanbul’da Cumhurbaşkanımızdan itibaren 25 yıl süresince borçlanma miktarımız 28 milyon liraydı. Bunların geçen yıl başlangıcında borçlandıkları miktar 52 milyarı geçti. Bizim 25 senede yaptığımız borçlanmanın 2 mislini 2 yıl içinde yaptılar. Şimdi yeni borçlanmalar istiyorlar. Verilmezse ‘Önümüz kesiliyor efendim’ diye bağırıyorlar. Bir belediye CHP’ye geçmiş olabilir. Vatandaş o şekilde taktir etmiştir, bir dönemde onun hizmetini almak ister. Siz hayırlı bir hizmet ulaştığında meclis üyeleri olarak sakın ola önlerini kesmeyin, ne diyorsa evet deyin. Bazı ilkelerimiz de var. Yeşil alanı talan edecekler ettirmeyin, kimi zaman gereksiz yere dışardan mal ithal etmek istiyorlar bir dakika deyin. Onun yerlisi de var içeriden alın deyin. Ama hiçbir hayırlı hizmete engel olmayın. İstanbul için söylüyorum dostlar dedi ki 4 binden fazla meclis teklif gelmiş. Arkadaşlarımız 3 bin 955 karara evet demişler. Ankara da aynı şekilde. Biz sizin iyi mi önünüzü kesiyoruz. Meclise ne getirseniz evet diyoruz. Hükümetten gelen paralardan eksilme var mı yok. İller Bankasından ve maliyeden şu kadar hisse gelecek diye yazdıkları halde onun daha fazlasını göndermişiz. Hükümet paranızı kesmiyor, daha fazlasını gönderiyor. Meclisteki tüm dostlar hayır hizmetine evet diyor. Siz çıkıp durmadan yalan anlatmaya devam ediyorsunuz. Arkadaşlarımız bunu örnekleriyle pazartesi günü 11 tane CHP’li belediyenin olduğu yerlerde ki AK Parti Grup Başkan Vekilleri mecliste haykırarak anlatacak. Bunların yalanlarını yüzlerine çarpmak için toplanıyorlar. Bu sebeple ömürleri yalanla geçiyor. Genel başkanları yalan söylüyor, altındakiler, belediye başkanları yalan söylüyor. Bu şekilde bir yalan dünyası üstünde gidiliyor” dedi.

“Kılıçdaroğlu çıktı ilk yalanı bana karşı söylemiş oldu”

Konuşmalarını sürdüren Özhaseki, “2011 senesinde Kılıçdaroğlu çıktı ilk yalanı bana karşı söylemiş oldu. Meclisteki ilk hitabı elinde bir mavi dosya var. Kayseri Büyükşehir Belediyesinde yolsuzluk dosyası dedi ve başladı. Sabahı zor ettik. Bir basın toplantısı yaptım. Toplantı başlığı şu, o şekilde bir genel başkanla karşılaştık ki bu adam gnes rekorlar kitabına aday. 10 dakikada 10 yalan iyi mi söylenir. Herkes söylemez. Gerçekten yalan söylemek kolay değil. Adam 10 yalanı söylüyor. Sabah 10 yalanının yalan bulunduğunu ispatlıyoruz ve 11. Yalanı söylüyor. Ben bu kadar yalancı adam görmedim dedim. Beni savcılığa verdi. Bende gittim o sözleri ben söyledim dedim. Yalancı dedim bu da belgeleri dedim. İncelediler soruşturma gerek yok haklısın dediler. O günden beri bizim mahkemeler halen devam ediyor. Oldukça şükür epeyce de para aldık. Fakir fukaraya sucuk olarak dağıttım. Ama adam uslanmadı. O kadara parayı nereden buluyor bilmiyorum. Geçen gün Man Adası’yla ilgili söylediği yalandan dolayı gene birkaç yüz bin liraya çarpılmış. Çarpılır, her söylediği yalan. Bu şekilde bir ortamda belediyeler de herhalde onu örnek alıyorlar. İşlerini yalanla götürmeye çalışıyorlar. Bu vakit kadar ben bir hizmetlerini görmedim. Gören var ise lütfen göstersin. Beni inleyen CHP başkanları eğer hizmetiniz var ise size haksızlık etmek istemem. Ne olur bana, genel merkeze hizmetleri gönderin ben sizinkini de açıklayın. Ama heykel açılışını söylemeyin. Şişli’de bir köpek heykeli yapmışlar koca koca adamlar toplanmışlar onun açılışını yapıyor. Hayvan severliğimden dolayı onu eleştirmedim ve resmini de koymadım. O heykelin haricinde bir şey var ise lütfen açıklayın” dedi.

Politika Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.