6’lı masadaki adlardan biri rengini belli etti! İşte DP lideri Gültekin Uysal’ın gönlündeki cumhurbaşkanı talibi

0

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, mahalli gösterim bir radyoda Gazeteci Yazar İsmail Akar’ın konuğu oldu. Uysal, cumhurbaşkanlığı adaylığı mevzusunda dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu.

Uysal, “Siz kendiniz adaylık düşünüyor musunuz? Meral Akşener söylemlerinde ‘ben başbakan olacağım’ diyor, Kılıçdaroğlu’nun aday olması durumuna nasıl bakıyorsunuz?” sorusunu cevapladı.

6'lı masadaki isimlerden biri rengini belli etti! İşte DP lideri Gültekin Uysal'ın gönlündeki cumhurbaşkanı adayı

Kendileri için önceliğin cumhurbaşkanlığı bulunduğunu belirten Uysal, “Tabii ki TBMM’de de Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme geçmek adına güçlü çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanı adayı konusunda temel kuralları koyduk 6’lı masa olarak. Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz.” dedi.

6'lı masadaki isimlerden biri rengini belli etti! İşte DP lideri Gültekin Uysal'ın gönlündeki cumhurbaşkanı adayı

Kendi adına bireysel bir hesap içinde asla olmadığını belirten Uysal, “20 yılı aşkın siyasi hayatımda ilkeli duruşa devam ediyorum. Bu yüzden Afyonkarahisarlı olarak ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim Afyonkarahisar’dan milletvekili adaylığı önceliğimdir.” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Demokrat Parti Politika Güncel Haberler

Leave A Reply

Your email address will not be published.